Frequently Asked Question

چگونه درخواست خود را در سیستم پشتیبان فنی خدمات ارسال کنیم؟
آخرین بروز رسانی 6 years agoکاربران گرامی
سلام

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه در راستای افزایش کیفیت خدمات و سرعت پاسخگویی به درخواست­ های کاربران، از بهمن ماه 1395 سامانه پشتیبانی فنی خدمات ( HELP DESK ) را به آدرس https://ict.iaun.ac.ir/support
راه اندازی نموده ­است. هدف از راه اندازی این سامانه قابلیت ثبت، رهگیری مشکلات کاربران و اطلاع از نتایج بررسی مشکلات مذکور می باشد.
از مزایای دیگر راه اندازی این سامانه، می توان به کاهش خطاهای معمول در روش سنتی مانند عدم شفافیت درخواست های کاربران و همچنین عدم آشنایی با مرجع حل مشکل، عدم شفافیت در طرح مشکل به صورت شفاهی و لزوم تکرار تلفنی درخواست، اشاره کرد. استفاده از این سامانه از فراموش شدن جزئیات درخواست، عدم ثبت و زمان پاسخگویی طولانی و تماسهای مکررتلفنی با راهبران سامانه ها جلوگیری می نماید. همچنین سامانه مذکور کاربران را قادر می سازد تا با ثبت ساده مشکلات خود در کمترین زمان ممکن از یک رابط کاربری ساده تحت وب، این مشکلات را پیگیری و از پایگاه دانش سامانه یا همکاران مرکز جهت راهنمایی استفاده نمایند.

روش ارسال درخواست
:

1- در ابتدا در مرورگر اینترنتی خود آدرس
https://ict.iaun.ac.ir/support را وارد نمایید. پس از ورود به سامانه با انتخاب گزینه ثبت درخواست جدید، وارد سامانه Ticketing خواهید شد.


image
                                                               image      image             
2
- در این برای ثبت درخواست پشتیبانی، موضوع درخواست خود را از منوهای موجود انتخاب و همچنین مشخصات خود را وارد نموده و سپس در قسمت اطلاعات تیکت، شرح کامل و دقیق درخواست خود را یادداشت نمایید.


image


 3- در انتها با انتخاب گزینه ارسال درخواست، درخواست شما در سامانه ثبت و یک کد رهگیری برای شما نمایش داده میشود. با استفاده از این کد رهگیری می توانید درخواست خود راپیگیری نمایید.

image

4-
کاربران گرامی، لطفاً توجه فرمایید قبل از مطرح نمودن درخواست خود، قسمت پرسش و پاسخ های متداول را مرور نمایید.
                                                                       "   مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات  "
                                                                                     "  فاطمه آقابابایی
"
 

*** فایل راهنمای درخواست را می توانید از این قسمت دانلود نمایید. ***

لطفا شکیبا باشید!

لطفا شکیبا باشید... این کار چند ثانیه ای طول می کشد!