دیتاسنتر

دیتاسنتر

داده‌های تولید شده توسط دانشگاه هر روز در حال افزایش است. امروز به کمک ابزارهای نوین، تولید داده‌ها به قدری پراکنده و انبوه است که تولید کنندگان آن‌ها به سختی می‌توانند این داده‌ها را مدیریت کنند و از ذخیره‌ی آن‌ها به نحو مطلوب سود ببرند.

url 5

افزون بر این، با توسعه شبکه‌های داخلی و جهانی و نیز حرکت پر سرعت سازمان‌ها به سوی اطلاعات یکپارچه، نیاز به فضایی برای ذخیره‌سازی، طبقه‌بندی، مدیریت، توزیع، برقراری ارتباط پرسرعت و تامین امنیت داده‌ها به شدت احساس می‌شود. از این رو مرکز داده دانشگاه به صورت مجموعه‌ای بزرگ و بسیار ایمن به عنوان انباره‌هایی برای نگه‌داری، طبقه‌بندی، مدیریت، پردازش و توزیع داده‌ها شکل گرفته‌است. این مرکز شامل چند محیط تولید و فراوری (همچون سرورهای وب، سوییچ‌ها، مسیریاب‌ها، مودم‌ها، تجهیزات شبکه، پایگاه‌های داده و ...)، تجهیزات کنترل‌های محیطی (مقاومت در برابر زلزله و سوانح طبیعی، تنظیم هوا، جلوگیری از آتش‌سوزی، تجهیزات برق پشتیبان و ...) و تجهیزات امنیت داده‌ها ( همچون Firewall) است.

مرکز داده دانشگاه هم اکنون شامل ده ها وب سرور و میزبان دیتابیس، سرورهای سامانه های اداری و مالی، اتوماسیون اداری، سرویس های آموزش و حوزهای دانشجویی و... می باشد که به صورت شبانه روزی در بالاترین ضرایب امنیتی در حال ارائه خدمات می باشد. هم چنین پروژه بهینه سازی و ایجاد دیتاسنتر عظیم دانشگاه بزودی آغاز خواهد شد که نویدبخش توسعه کمی و کیفی زیرساخت ها و توانمندی های واحد نجف آباد در حوزه فناوری اطلاعات می باشد.

logo22

 

 

نشانی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، کتابخانه مرکزی، طبقه اول

ایمیل: ict@iaun.ac.ir

تلفن: ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹

شما اینجا هستید: خانه سـرویس ها زیرساخت دیتاسنتر