ارتباط پهن باند اینترنت

ارتباط پهن باند اینترنت

IMG 3551فعالیت دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی، امروزه به اینترنت وابسته می باشد، نیاز به ارسال و دریافت اطلاعات، ارتباط با سرورهای مختلف برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و ... همچنین در بسیاری موارد فعالیت اقتصادی سازمانها بر پایه اینترنت استوار شده است.

در دنیای امروز دستیابی سریع و مطمئن به اطلاعات به اندازه ای اهمیت دارد که بخش جدایی ناپذیر یک دانشگاه موفق بوده و چگونگی پیوستن به شبکه جهانی اینترنت یگانه راه تحقق این امر است.

ارتباط اینترنتی دانشگاه با بهره گیری از پهنای‌باند اختصاصی (Dedicated Bandwidth) از نظر کمی و کیفی بهترین و مطمئن‌ترین روش ارتباط با شبکه جهانی اینترنت است. در این روش برخلاف روش های دیگر اینترنت پرسرعت، پهنای‌باند دانشگاه منحصراً متعلق به همین واحد دانشگاهیاست. پهنای‌باند ارسال و دریافت اطلاعات به هر نسبتی و به هر دو صورت متقارن و نامتقارن، مطابق با نیاز کاربران شبکه دانشگاه انتخاب می‌شود و در هر زمان میتوان آن را افزایش داد.

با استفاده از این امکانات راه‌اندازی Mail Server، Web Server و نصب شبکه‌های مجازی (VPN) به منظور ارتباط دو نقطه با یکدیگر به آسانی امکان پذیر است.

هم اکنون ظرفیت افزایش ارتباط اینترنت دانشگاه تامرز دو گیگابیت بر ثانیه راه اندازی شده است و توسط بسترهای وایرلس و فیبر نوری تامین میگردد.

logo22

 

 

نشانی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، کتابخانه مرکزی، طبقه اول

ایمیل: ict@iaun.ac.ir

تلفن: ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹

شما اینجا هستید: خانه سـرویس ها ارتباط پهن باند اینترنت