معرفی مدیریت

معرفی مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات

این مدیریت به عنوان یکی از اکان حوزه ریاست،با اهتمام به رسالت گسترش و بسترسازی در بخش IT  و به عنوان متولی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه بخش‌های دانشگاه نقش حیاتی و بنیادی دارد.

فعالیت‌های این مدیریت در چهار بخش زیر خلاصه می شود:

 واحد ارتباطات شبکه و اینترنت که از برنامه‌ها و اهداف مهم آن ایجاد زیرساخت مطمئن شبکه جامع دانشگاه و گسترش اینترنت به منظور استفاده اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه می باشد.

 واحد نرم افزار که از برنامه‌های مهم آن تهیه و استفاده از سیستم­های مکانیزه نرم­ افزاری به منظور تسهیل، تسریع و افزایش دقت و صحت در انجام امور در بخشهای مختلف و متنوع دانشگاه می­باشد. هم اکنون سامانه دانشجویی مبتنی بر وب سایت دانشگاه امکان اطلاع­رسانی در زمینه مسائل مختلف آموزشی، اعلام آخرین وضعیت تحصیلی و آموزشی دانشجویان، امکان انتخاب واحد اینترنتی، امکان پرداخت اینترنتی شهریه و ... را برای دانشجویان و خانواده‌های محترم آنها فراهم نموده است.

 واحد سخت افزار و خدمات ماشینی که آماده سازی، نگهداری و بروز رسانی سخت افزارهای مورد نیاز دانشگاه را بر عهده دارد.

 کتابخانه دیجیتال دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه‌ای از منابع ارزشمند الکترونیکی است که نقشی کلیدی در پیشرفت علمی و تحقیقاتی اساتید و دانشجویان و تولید علم ایفا می‌نماید. و با وجود قابلیت­های آن در حال حاضر استاندارد دسترسی به اطلاعات علمی روزآمد در دانشگاه آزاد اسلامی قابل­ مقایسه با پیشرفته­ترین دانشگاههای دنیا می‌باشد.

کتابخانه دیجیتال دانشگاه آزاد اسلامی شامل مجموعه­‌های مهم زیر می­باشد:

استفاده نامحدود از ۱۰ بانک اطلاعاتی هسته و کره‌ای دنیا حاوی نزدیک به ۴۰ میلیون خلاصه مقاله و نیز دسترسی به حدود ۹۰۰ بانک اطلاعاتی تخصصی درکتابخانه­‌های دانشگاه.

دسترسی به حدود ۱۰۰۰۰ ژورنال الکترونیکی شامل ۱۰ میلیون مقاله تمام متن و تمام تصویر.

دسترسی به حدود ۱۰۰۰ کتاب، مرجع و هند بوک الکترونیکی.

خلاصه و اطلاعات حدود ۱۶۰۰۰۰۰ پایان­ نامه دانشگاههای آمریکا و اروپا.

استفاده از خدمات کتابخانه­ای (لینک، آلرت، سدی).

تهیه اصل مقالات با استفاده از سرویس هوشمند تهیه مدارک علمی (اسمارت داک).

دسترسی به بانک اطلاعات نشریات کشور.

logo22

 

 

نشانی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، کتابخانه مرکزی، طبقه اول

ایمیل: ict@iaun.ac.ir

تلفن: ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹

شما اینجا هستید: خانه معرفی معرفی مدیریت